
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 22.1 mm |
| Width | 12.57 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 8.5 mm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Output Power | 36 W |
| Efficiency | 87 % |
| Nominal Input Voltage | 5 V |
| Output Current-Channel 1 | 6 A |
| Output Voltage-Channel 1 | 800 mV to 3.6 V |
Stock: 132
Distributors
pcbx
Unit Price$13.86781
Ext.Price$13.86781
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $13.86781 | $13.86781 |
| 10 | $13.13600 | $131.36000 |
| 25 | $12.84190 | $321.04750 |
| 50 | $12.46411 | $623.20550 |
| 100 | $12.09744 | $1209.74400 |
| 300 | $11.74155 | $3522.46500 |
| 500 | $11.39621 | $5698.10500 |
